Kitajski supernorman čudež - krompir "Kiranda": opis sorte in fotografije

"Kiranda", imenovana tudi kitajski čudež, je neverjetna vrsta zgodnjega krompirja, idealna za regije z vročimi, suhimi poletji. Gomolji rastejo zelo hitro, pridelki pa so zadovoljni tudi neizkušeni kmetje.

Krompir ni vključen v državni register, vendar je znan med amaterji, ki prostovoljno izmenjujejo semenski material. Izvedite vse o sorti krompirja "Kiranda" - fotografija, opis in priporočila za agrotehnika.

Krompir "Kiranda": opis sorte in fotografije

Ime sorteCyrande
Splošne značilnostiZgodnja sorta z zelo velikimi gomolji, odpornimi proti suši, v toplih območjih prinaša dva pridelka na sezono
Obdobje zorenja50 dni
Vsebnost škroba12-16%
Teža komercialnih gomoljev200-250 gr
Število gomoljev v grmu20-30
Produktivnost115-320 q / ha
Potrošniške lastnostinormalni okus, slabo kuhan, primeren za cvrtje, solate in juhe, ne temne
Vodenje95%
Barva kožerumeno
Barva celulozesvetlo rumena
Prednostne rastoče regijevse tla in podnebje
Odpornost na boleznisorta je odporna proti raku, nematodam, krastam in virusom, ki je šibko dovzetna za pozno blato
Posebnosti rastiprednostno kaljenje in dodatno zalivanje, v toploti ne morejo razcvetati
Originatorneznano, verjetno je iz Kitajske, po možnosti GSO

Dopolnjujejo značilnosti krompirja "Kiranda" foto:

Značilnosti koreninaste zelenjave

Krompir "Kiranda" se nanaša na prevelike sorte miz. Gomolji zorijo že 50 dni po izkrcanju. Takšna pomanjkljivost je idealna za južne regije. Ko so pravilno posušene, so zbrane gomolje dobro shranjene.

Grm srednje velikosti, zmerno širjenje, tvorba zelene mase je povprečna. Listi so temno zeleni, srednje veliki, preprosti, z rahlo valovitimi robovi in ​​jasno označenimi žilami. Corolla kompakten, zbran iz velikih svetlo vijoličnih cvetov. Cvetenje je slabo, v posebno vročem poletju koroni se ne smejo oblikovati, vezanost gomoljev ni prizadeta. Tvorba jagod je nizka.

Koreninski sistem je zelo močan, pod vsakim grmom se oblikuje vsaj 20 krompirjev. Zlasti ploden grmovje lahko daje 30 korenin velikosti.

Funkcija superranney "Kirandiya" sorte krompirja - sposobnost, da spreminja kakovost odvisno od podnebnih območjih in rastnih razmer. Celuloza spremeni barvo od smetane do rumene barve, je koža lahko bolj gosta ali precej tanka. Na plodnih tleh gomolje postanejo velike in celo, revnejši manjši, spreminjajo svojo obliko.

Raznolikost malo dovzetne za bolezni. Ne vpliva na rak krompirja, zlato cisto oblikujoče ogorčice, navadne barve. Gomolji izkazujejo dobro odpornost proti virusom in glivičnim boleznim, redko trpijo zaradi pege ali fuzarijeve bolezni, čeprav so lahko občasno potrebni fungicidi.

"Kiranda" ima prijeten, uravnotežen okus. Gomolji niso suhi, ne vodni, nežno svetlo rumeno meso med tem ko se razreže in pripravi. Zmerna vsebnost škroba ne dopušča kuhanja krompirja, korenine se lahko ocvrte, zamrznjene, polnjene, pečene, kuhane, globoko ocvrte.

Raznolikost primeren za industrijsko pripravo polizdelkov: zamrznjeni pomfri, mešanice zelenjave ali prelivi juhe.

Izvor

Sorta krompirja "Kiranda" ima nenavadno zgodovino. Prva serija gomoljev je bila leta 1993 uvožena v Ukrajino. Izbirna dela so bila načrtovana na poskusnih poljih v regiji Donetsk,pobudnik je bila velika kitajska družba.

Vendar pa projekt ni uspel, kitajski levi in ​​levi polji s posejanim materialom. Del krompirja so zbirali lokalni znanstveniki in znanstveniki iz krompirja.

Posajeni gomolji so prinesli obilno žetev, ki je postala osnova bodočega razreda "Kiranda". Ime sorte stoji za kitajsko zgodnjo Davydovo (z imenom znanstvenika, ki je študiral krompir).

Raznolikost ni prejel uradnega priznanja, ni vključen v državne registre. Krompir pa je na splošno razdeljen med kmete in kmete. Aktivno izmenjujejo semenski material, nadaljujejo triumfantno procesijo Kirande na poljih in vrtovih različnih držav.

Primeren za zasebno kmetovanje in kmetovanje, je dobro za prodajo ali kuhanje različnih jedi. Priporočljivo je, da raste v regijah z vročimi in suhimi poletji. Krompir je priljubljen na jugu Ukrajine in na Krasnodarskem ozemlju.

Prednosti in slabosti

Glavne prednosti sorte so:

  • dobra okusnost korenovk;
  • visoka produktivnost;
  • zelo zgodnje zorenje;
  • odpornost proti toploti in suši;
  • strpnost do neugodnih vremenskih razmer;
  • je možno saditi na slabih ali glinenih tleh;
  • semenski material ne degenerira;
  • odpornost na najpogostejše bolezni;
  • žetev je dobro ohranjena.

Primanjkljaj je mogoče pripisati neenakost gomoljev. Pod grmovjem, poleg lepega in celo krompirja, zorijo ali majhni.

Pridelek je eden od glavnih kazalcev pri gojenju krompirja. Primerjaj to značilnost vrste Kirand z drugimi sortami:

Ime sorteProduktivnost
Gala400 q / ha
Grenada600 q / ha
Inovator320-330 c / ha
Ringtone180-640 t / ha
Gospodinja180-380 c / ha
Artemis230-350 c / ha
Ariel220-490 q / ha
Vektor670 c / ha
Mozart200-330 c / ha
Borovichok200-250 c / ha

Posebnosti rasti

Krompir posajena v tleh v aprilu, v tem trenutku tla hranijo ustrezno količino vlage. Grmovnice so nameščene na razdalji 30-35 cm z razmikom vrstic 75 cm. Na luknjah se lahko razgrajuje humus ali lesni pepel.

Za sezono, ki jo potrebujete 2-3 krat, da iztržijo sajenje, ki tvori visoke grebene. Iz plevelov bo rešil mulčenje vrstic.

Priporoča se namakanje z kapljicami za povečanje donosa. Če to ni, prednostno 1-2 krat zalivanje zasaditve na običajen način. Pridelek lahko povečate z uporabo gnojil, po možnosti organskih gnojil.To bo storila razredčena mulleinska ali ptića iztrebka. O kdaj in kako gnojiti krompir, kako gnojiti med sajenjem, preberite v ločenih členih.

Ponujamo vam tudi koristne informacije o drugih metodah gojenja krompirja: nizozemske tehnologije, kot tudi v sodih in vrečah.

Pri žetvi se je treba osredotočiti na stanje vrhov. Takoj ko se začne vrejo, je treba gomolje izkopati. Nekaj ​​dni pred žetvijo je priporočljivo, da razrežite vse zelenice.

Po kopanju se krompir dobro posuši na meji ali pod krošnjami. Pridelani pridelek se premakne, razvrsti tudi srednje velikih gomoljev za nadaljnjo saditev. Material semen ni nagnjen k degeneraciji, za posodobitev ne bo potrebno več let.

Spodnja tabela prikazuje kazalnike značilnosti, kot so tržna teža gomolja in odstotek pridelka krompirja različnih sort, za primerjavo:

Ime sorteTeža blagovnih gomoljev (gram)Vodenje
Sifra110-15094%
Serpánok85-14594%
Lady Claire85-11095%
Veneta67-9587%
Lorkh90-12096%
Gospodinja100-18095%
Labella80-10098%
Riviera100-18094%

Ohranjanje krompirja ne vključuje zapletenih dejavnosti.Pomembno je, da pozabite pravila skladiščenja pozimi, dobro je izbrati kraj in zapomniti si čas.

Bolezni in škodljivci

Sorta krompirja "Kiranda" zanesljivo zaščitena pred mnogimi nevarnimi boleznimi: krompirjev rak, zlatih cist ogorčic, navadna paprika, vertikiloza, alternaria, različne bakterije in virusi. Zgodnje zorenje omogoča spravilo pred množičnimi izbruhi poznega blata. Pri preventivnih ukrepih sajenja lahko zdravite enkrat s katerim koli medesoderzhaschim drogo.

V vročem podnebju so krompirjevi vrhovi prizadeti uši, pršice. Gomolje lahko napadajo žuželke. Zagotovite, da bo varnost sajenja oblečena seme in obdelavo tal z insekticidi. Dobra zaščita pred škodljivci bo lesni pepel, dodan v luknje.

Tudi na naši spletni strani boste našli veliko koristnih informacij o škodljivcu, kot je Colorado hrošč.

Preberite vse o načinih, kako to rešiti.

"Kiranda" je resnična najdemo v večini južnih regij. Raznolikost prenaša toploto in suho, ne da bi zmanjšala pridelke tudi na slabih tleh. Semenski material za naknadno zasaditev se lahko zbira neodvisno, prihranek pri nakupu.

Loading...

Pustite Komentar