Opis domače sorte krompirja "Meteor": značilnosti in fotografije

Rejci naše države so prinesli veliko več kot eno odlično sorto krompirja. Še posebej znani v agrotehničnih krogih ustanove VNIIKH jih. A.G. Lorkha, imenovan v čast uglednega sovjetskega žlahtnitelja.

Iz njegovih vrat je gost našel danes, univerzalno sorto krompirja "Meteor". Slastna, prijetna, odporna proti suši - vse je v redu. Več podrobnosti najdete v članku.

Krompir "Meteor": opis sorte

Ime sorteMeteor
Splošne značilnostiNadrejeni, odporni proti boleznim in suši
Obdobje zorenja60-80 dni
Vsebnost škroba10-16%
Teža komercialnih gomoljev100-150 gr
Število gomoljev v grmu10-12
Produktivnost210-450 c / ha
Potrošniške lastnostidober okus in prebavljivost, primeren za cvrtje in peko
Vodenje95%
Barva kožesmetana
Barva celulozerumeno
Prednostne rastoče regijeCentral, Volga-Vyatka, Osrednja Crna Zemlja, Zapadni Sibir
Odpornost na bolezniodporen proti raku krompirja, zlatih cist-oblikujočih ogorčic, zmerno odporen na pozno škodo, ki jo šibko prizadene parazit, rhizoktonija in gniloba
Posebnosti rastisuha odporna, lahko se prilagaja na katero koli podnebje, ne zahteva posebnih kmetijskih tehnik
OriginatorVNIIKH jih. A.G. Lorkha (Rusija)

Značilnosti

"Meteor" - krompir domačega izvora, je bil gojen v VNIIKH poimenovano po A.G. Lorkha. Državni register Ruske federacije je bil naštet v letu 2013 v osrednji, Volga-Vyatki, Srednje-črne in Zahod-Sibirski regiji.

Tehnično se vegetativno obdobje konča 70 dni po prvih poganjkih, vendar je prvo kopanje mogoče narediti že v 45. letu. Celotni pridelek je dober znamka 21-40 t / ha, odvisno od regije in podnebja. Blago izhodnih plodov se giblje od 88 do 98%.

V spodnji tabeli za primerjavo so prikazani kazalci donosa drugih sort krompirja z različnimi obdobji zapadlosti:

Ime sorteProduktivnost
Toskana210-460 q / ha
Rocco350-600 q / ha
Nikulinsky170-410 c / ha
Red Lady160-340 t / ha
Uladar350-700 q / ha
Kraljica Anna100-500 c / ha
Elmundo245-510 q / ha
Asterix130-270 centrov / ha
Slavyanka180-330 c / ha
Picasso200-500 c / ha

Ohranjanje 95%, ki ne more, vendar prosim lastnike, ki raje pustite krompir pozimi za osebno uporabo. Plodovi so precej veliki in imajo obliko ovalne oblike.

Lupina krompirja je tanka, kremna barva z majhnimi očmi srednje globine sajenja. Celulozna svetloba, izjemen okus in vsebnost škroba 10-16%. Pod enim grmom je mogoče najti od 10 do 12 teh gomoljev.

Masa posameznega komercialnega gomolja se lahko razlikuje tudi od pogojev pridelave, vendar je povprečna teža plodov približno 100-150 g.

Bushes rastejo visok, pol-naravnost, vmesni tip. Rastlina je dobro razvita, listi so veliki in srednje velika s temno zeleno barvo. Med cvetenjem grmovnic so pokriti z majhnimi cvetovi z belim korolo.

V spodnji tabeli smo primerjali značilnosti drugih sort krompirja, kot so teža komercialnega gomolja in rok uporabnosti za primerjavo:

Ime sorteTeža blagovnih gomoljev (gram)Vodenje
Lady Claire85-11095%
Inovator100-15095%
Labella180-35098%
Bellicose120-20095%
Riviera100-18094%
Gala100-14085-90%
Lorkh90-12096%
Limonka75-15090%

Vidno krompir "Meteor" je mogoč na spodnji sliki:


Značilnosti

Na pozitivne lastnosti "Meteor" se zagotovo nanaša na okus in jedilnico kvalitete. Dobro segreva, med termično obdelavo ne temne. Mnogi mojstri so priznali, da je iz njega dobil najboljši ocvrt krompir. Poleg tega je sorta "Meteor" odlična za vakuumsko embalažo.

Druga prednost je, da raste tudi v skoraj vseh regijah v državi in ​​traja suša. Seveda, lahko ugodne vremenske in geografske razmere izboljšati donos, vendar z vso potrebno skrbnostjo, da ne bo prizadet, ne glede na način in območja gojenja.

Najboljši "Meteor" raste na ilovnatih tleh. V večini regij je zemljišče izvedena konec aprila - začetek maja, ko je temperatura zemlje segreva do 8 - 10 ° C.

Zemljišče za sajenje je treba pripraviti in čistiti nekaj tednov pred izkrcanjem. Najbolje je, da uporabite kraj, kjer so se prej razvili stročnice, zelje, kumare ali čebula. Drug pomemben dejavnik je osvetlitev.

Krompir - zelo lahka, odvisno od kulture, tako da preko svojih posteljah, ne sme biti visok drevesa, trdne ograje ali katero koli stavbo.

kalijo tudi pred sajenjem v tla, ga je treba izkopati z uporabo organskih gnojil šote ali gnoj. Kaj za uporabo sheme, da ustreza najboljših 60 x 35 cm s standardno globino sajenja v 8 -. 10 cm O tem, kako in kdaj se uporablja gnojilo in ali to storiti ob sajenju, prebral nekaj člankov na naši spletni strani.

Poleg tega je dovolj, da se držijo osnovnih agrotehničnih pravil, in boste lahko dosegli obilno zgodnjo žetev:

  • Prvo plevela in rahljanje tal je treba izvesti 7 do 10 dni po sajenju.
  • Če živite v severnih regijah in se bojite poznih spomladanskih zmrzali, potem spomladi lahko naredite visoko hilling rastlin.
  • V primerih, ko ni dovolj hranil v tleh in se vaše grmovnice počasi razvijajo, je mogoče narediti več zunanjih hranil.
  • Ne smemo zanemariti mulčenja in pravilnega namakalnega sistema.

Preberite tudi o nizozemskih tehnologijah za pridelovanje krompirja, pa tudi o rasti v vrečah in sodih.

Bolezni in škodljivci

Pomembno Prednost Meteorja je njegova imuniteta. Torej, ta sorta je dobro odporna proti raku, suhi in gnilobi, rhizoktonija, zlate krompirjeve ogorčice.

Ima povprečen odpor proti povzročitelju poznega blata, krasta, alternaria in zmerne odpornosti na naguban in vezan mozaik. No upira koloradski hrošč in ušes.

Očitno je krompir "Meteor" Ima odlično zaščito pred mnogimi boleznimi in škodljivci, zato v bistvu ne potrebuje dodatnih varnostnih ukrepov.

Edino, kar je mogoče storiti, je preventivno škropljenje z insekticidi. Ta postopek bo zaščitil vašo grmovje od najbolj škodljivih žuželk.

Vendar pa boste morda potrebovali koristne informacije o boju proti Colorado hrošču, ki je na naši spletni strani.

Predstavljamo vaše prispevke o ljudskih metodah in kemijskih sredstvih.

Kar zadeva skladiščenje pozimi, tukaj ni nič posebnega. Glavna stvar je upoštevati osnovna pravila, poznati čas, izbrati dobro mesto.

Krompir "Meteor" - zelo mlad, a hkrati zelo obetavna sorta krompirja. Prednosti tega krompirja so očitne: odlične restavracije, možnost vakuumske embalaže, dober rok trajanja in donosnost. In možnost rasti v številnih regijah države ne pušča dvoma, da bo v bližnji prihodnosti postala priljubljena.

Ponujamo vam tudi vašo pozornost druge sorte krompirja, ki imajo različne roke zapadlosti:

Pozni kmetjeSrednjeMid-late
PicassoČrni princModra
Ivan Da MaryaNevskyLorkh
RoccoSmuglyankaRowan
SlavyankaLord of the SpacesNevsky
KiwisRamosPogum
KardinalTaisiaLepota
AsterixLapotMilady
NikulinskyCapriceVektorDolphinSvitanok KijevGospodinjaSifraJellyRamona

Loading...



Pustite Komentar