Univerzalna sorta krompirja Gala: donosnost, nepretrganost, dolga hramba

Krompir je dolgo in trdno prevzel mesto "drugega kruha". Nobena sodobna družina v mnogih državah sveta ne more narediti brez tega gomolja.

V navzočnosti dacha ali infielda, mnogi poskušajo rasti domačega krompirja.

Ni čudno, saj ima najboljše, v primerjavi z nakupovanjem, okusom, ni obdelan s škodljivimi sredstvi za povečanje rasti. Poleg tega je v ta namen veliko primernih sort.

Pri izbiri sorte za sajenje se vsaka drži lastnih meril. Najpogosteje pa so donosi odločilni, preproste agrotehnike in nepretrganost pri oskrbi, odpornost proti boleznim in škodljivcem, dobro ohranjanje kakovosti.

Vse te vrline so sorte krompirja Gala.

Ime sorteGala
Obdobje zorenja75-80 dni
Vsebnost škroba14-16%
Teža komercialnih gomoljev100-140 gr
Število gomoljev v grmudo 25
Produktivnostdo 700 q / ha
Potrošniške lastnostidober okus, ostane zmerno trdna in skoraj ne spremeni barve po kuhanju
Vodenje85-90%
Barva kožerumeno
Barva celulozerumeno
Prednostne rastoče regijepo vsej Rusiji, vsaka tla
Odpornost na boleznije nagnjena k rhizoktonii
Posebnosti rastise dobro odzove na zalivanje in hranjenje, 10-12 dni pred spravilom, vrhove je treba rezati, kar bo podaljšalo rok uporabnosti gomoljev
OriginatorNORIKA GMBH (Nemčija)

Izbirne funkcije

Krompir prihaja iz juga Amerike. V naši regiji aktivno rastejo jeklo okoli sredine XIX. Stoletja. Za zgodovino vzreje je bilo vzrejenih več kot 11.000 sort krompirja.

Raznolikost Gala so vzgojili nemški rejci kot Univerzalno za gojenje v tleh in vremenskih pogojih. To pomeni, da se krompir te sorte lahko goji v kateri koli regiji.

Poleg tega je sorta izboljšala donos, dobro odpornost na večino bolezni in srednjo zrelost. Kako rastejo zgodnje sorte krompirja, preberite tukaj.

Pozor, prosim. Glavna prednost razreda Gal je pomemben donos. Torej iz ene grmovnice lahko dobite do 25 krompirjevih enot, v povprečju 10 ㅡ 15 kosov ali do 700 centners na hektar.

Spodnja tabela prikazuje informacije o donosnosti drugih srednje velikih zgodnjih sort:

Ime sorteProduktivnost
GalaZ 1 hektarja je možno zbrati 700 centrov.
črna PrinceZ 1 hektarja je mogoče zbrati okoli 100 centners.
NevskyOd 1 hektarja prejmejo od 400 do 600 centnersov.
SmuglyankaZbirajo okoli 480 kvintalcev na hektar.
RamosOd 1 hektarja je možno zbrati od 370 do 420 centners.
TaisiaOd 1 ha se zbere od 430 centrov.
Rodrigo450 kvintalcev na hektar.
Caprice350 - 600 centov na hektar.
Red FenteziZbrati se lahko od 180 do 320 centenerov na hektar.
Svitanok Kijev200-300 kvintalcev na hektar.
GurmanskiPovprečno 400 kvintalcev na hektar.
Krompirjev gala se nanaša na sorte, ki imajo povprečno zrelost gomoljev.

Če potrebujete sorte, ki prej ali slej zorijo, vas vabimo, da se seznanite z njihovimi značilnostmi v ustreznih oddelkih spletnega mesta. Predstavljamo vam zgodnje in pozne sorte krompirja.

Raznolikost krompirja Gala: opis in fotografija

Krompir Gala je razvrščen kot sorte srednjega rodu, polno dozorevanje se zgodi več kot 65 ㅡ 80 dni.

Gobice so večinoma gladke ovalne oblike z nekaj očmi. Skorja je rumena, v gomolju je tudi rumena. Povprečna teža enega gomolja 70 ㅡ 120 gramov.

Svetla fotografija gala krompirja:

Ta krompir je kantina. Ima čudovit okus. Ko se kuhanje ne sesuje in ne spremeni barve.V gomoljih je majhna količina škroba (12 ㅡ 14%) in visoka vsebnost karotena.

Zaradi pravilne oblike in majhne škode je gala krompir primeren za mehansko čiščenje. Gala gomolji so odporni proti mehanskim poškodbam. To olajša prevoz in omogoča mehanizirano trgatev.

Spodnja tabela prikazuje podatke za druge srednje sorte za primerjavo:

Ime sorteTeža blagovnih gomoljev (gram)Vodenje
Labella78-10298%
Kraljica Anna80-15092%
Tiras116-14093%
Cigansko dekle100-13092%
Toskana90-12593%
Laura90-15090%
Krona100-13096%
Lileia100-20090%
Lepo90-16597%
Natasha95-13593%

Gojenje in skladiščenje

Gojenje te sorte je preprosto. Pristanek je izbran v majhni velikosti. Za boljše kaljenje semena segrevamo na soncu 2-3 dni pred sajenjem. Optimalna globina sajenja je 10-15 cm, razdalja med luknjami pa je približno 75 cm. Razvoj korenskega sistema olajša zavetje mladih poganjkov.

Velika produktivnost dosežemo z bogatim zalivanjem. Toda tip tal je lahko poljuben. Koristno je gnojilo. Za dober rezultat je dovolj, da se krompir napaja z drugim hummockingom, pri saditvi pa lahko uporabite gnojilo tudi v tleh.

Ponavadi se po sajenju poganjki pojavijo skoraj istočasno. Obrat ne raste veliko.Grm srednje višine s pol-ravnimi stebli. Koristno je, da se semenski krompir zdravi s posebnimi reakcijami proti škodljivcem in izboljša rast.

Obstaja veliko načinov za pridelovanje krompirja. Za vas smo pripravili veliko zanimivih člankov o nizozemskih tehnologijah, rastočem krompirju v vrečah in sodih.

Pomembno je. 10 ㅡ 12 dni pred žetvijo je treba odstraniti vrhove. To bo povečalo rok uporabnosti gomoljev.

Raznolikost gala je dobro ohranjena pozimi. Do spomladi je ohranjeno do 90% korenovk z ustrezno izbiro lokacije in ustvarjanjem določenih pogojev.

Bolezni in škodljivci

Krompirjeva gala je precej odporna na številne bolezni in premagati Colorado hrošča. Nizka občutljivost na raka, kraste, fusarioze, vertikiliozo, alternaria.

Najbolj ranljiva za poraz z rizoktonijo. Ta glivična bolezen vpliva na steblo v spodnjem delu in koreninah. Najbolje je slediti preventivnim ukrepom za boj proti bolezni. To pomeni, da redno obdelamo s posebnimi pripravami.

Prav tako je treba redno preverjati krompir grmičevja za prisotnost zvitih listov. Twisting povzroči virus.Gomolje prizadete grmovnice lahko pojedo, vendar se jih ne sme uporabljati kot semena, da ne bi širili virusa.

Včasih se pojavi v krompirjevem poznem blatu. Prav tako je najbolje, da profilaktično zdravite s posebnimi sredstvi.

Če se pojavijo težave, bo pomagalo pršenje z fungicidi, herbicidi in insekticidi.

Krompir razreda Gala je primeren za gojenje v kateri koli zemlji. Dobra, številna pridelka. Ima odlične okusne lastnosti.

Sorta je odporna na številne bolezni. Je enostaven za nego in primeren za gojenje v industrijskem obsegu in v razmerah poletne rezidence. Pleši z zgodnjim zorenjem in dolgim ​​rokom uporabnosti.

Kljub dobri odpornosti sorte na poraz koloradskega hrošča boste morda potrebovali informacije o učinkovitih ukrepih za boj proti njemu.

Preberite vse o folk pravna sredstva in kemikalije.

Najbolj učinkovite droge so:

  • Akhtar.
  • Regent.
  • CORADO.
  • Prestiž.

Predlagamo tudi, da se seznanite z drugimi sortami krompirja, ki imajo različne roke zapadlosti:

Zgodnje zorenjeSrednje zorenjePozni kmetje
LigaGiantNikulinsky
MilenaYankaAsterix
ElmundoLila meglaKardinal
SerpánokAjourSlavyanka
LitoželezniDesireeRocco
RozanaSantanaIvan Da Marya
ArtemisToskanaPicasso

Loading...

Pustite Komentar